Mevlana Pide Zeytinburnu

Restoranlar Zinciri

Türkiye’nin en iyi pide üreticisi ailesine hoş geldiniz. Birbirinden eşsiz lezzetlerimizi tatmak için sizi restoranlarımıza davet ediyoruz. Menü ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen yemek menüsü sayfamızı ziyaret edin.

Konya’dan gelen bir lezzet mirası; şifalı mercimek çorbası, kuzu tandır, saç arası, etli ekmek.

Hikayemiz uzun, uzun yıllar öncesine dayanmaktadır. Zeytinburnu restoranımızın ilk adımını mercimek çorbası ve pide ile attık. Mercimek çorbası, yıllardan gelen ailemizin şifalı mercimek çorbasına haline geldi. Büyük, büyük anne annelerimiz, dedelerimiz şifa niyetine için derlerdi bu eşsiz lezzeti. 1993 yılında Mevlan Pide ‘nin kurulmasıyla beraber ismini Şifalı Mercimek Çorbası olarak aldı.

Bu eşsiz geleneksel marifetlerimiz tabii ki sadece şifalı mercimek çorbası ile bitmedi. Kuzu tandır, etli ekmek ve saç arası tatlımız da hemen tatmanız gereken yöresel lezzetlerimiz. Tabii ki kebap ve ızgara çeşitlerinde aranılan lezzet-i ikram buyuruyoruz. Tüm etlerimiz helal sertifikalı, Anadolu çiftliklerimizden gelmektedir.

Zeytinburnu’nun merkezinde bulunan restoranımızla 1993’den beri hizmet vermeye devam ediyoruz. Siz değerli misafirlerimizi ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyarız.

Mevlana Pide
Zeytinburnu Ailesi

imza